Zioła - tak czy nie

 

       Leczniczy wpływ ziół na organizm jest ludzkości znany od dawna, a ich potędze nikt nie jest w stanie zaprzeczyć. Dobrze dobrany zestaw potrafi poprawić samopoczucie, pomóc pozbyć się stresu czy problemów z trawieniem. Wielu osobom zioła kojarzą się jedynie z herbatkami pitymi przez nasze babcie i dziadków. Czy warto po nie sięgać?      

Zioła . na co pomogą?

Jednymi z najbardziej popularnych ziół są mięta i melisa. Można je kupić w niemal każdym sklepie pod postacią herbat. Mięta ma pomagać przy problemach z żołądkiem, melisa natomiast uspokajać skołatane nerwy. Podobne działanie ma kozłek lekarski, który często stanowi składnik środków uspokajających. Na uwagę zasługuje także czarny bez, który często spotyka się na wsiach i łąkach. Jego suszone owoce to skarbnica witaminy C i soli mineralnych. Napar z nich poleca się do picia w przeziębieniu i okresach grypowych. Same owoce można również potraktować jako dodatek smakowy do zwykłej czarnej herbaty. Kolejnym znanym od lat i cenionym ziołem jest dziurawiec. Ta niezwykle cenna roślina bardzo pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Napar z jej kwiatów koi nerwy, optymalizuje pracę wątroby, woreczka żółciowego oraz żołądka i poleca się go pacjentom cierpiącym z powodu zarażenia gronkowcem złocistym. Dziurawiec ma także pobudzać łaknienie oraz pomagać w leczeniu ropni i zakażeń. Podobnie szerokie zastosowanie ma także kozieradka, która łagodzi objawy choroby wrzodowej i hiperglikemii. To zioło stosowane jest również jako przyprawa do mięsa i ryb, a także w kosmetyce jako środek zapobiegający wypadaniu włosów.

Gdzie i co kupić?

Na pewno choć raz w życiu każdy z nas przeszedł obok sklepiku zielarskiego i poczuł towarzyszący mu zapach. Niewątpliwie takie miejsca mają swój urok, a pracujący tam zielarze są w stanie udzielić porad i polecić co nieco. Jeśli jednak lubisz zastanowić się na spokojnie i mieć wszystko w jednym miejscu, sklep internetowy www.sklepateraz.pl to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tam mnóstwo ziół w atrakcyjnych cenach. Każde z nich jest opisane, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jakie ma działanie. W asortymencie sklepu znajdują się również inne produkty dla osób dbających o zdrowie, np. ekologiczne kosmetyki i środki czystości, a także żywność oraz sprzęty filtrujące wodę i oczyszczające powietrze. Pozycja godna odwiedzenia!

Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
Konkurs dla Mam mający... (0) [hrynn]
Paskudny cellulit (0) [Iwona]
Skuteczne Kosmetyki z... (0) [priscilla]

Właśiciel serwisu