Włosy zimą

 

       Podczas zimy nosząc czapkę powodujemy, że włosy bardzo szybko przetłuszczają się. Należy więc myć je znacznie częściej. Nakładając szampon na włosy wcieraj go delikatnie opuszkami palców. Taki masaż dodatkowo poprawi ukrwienie skóry głowy. Podczas spłukiwania stosuj letnią wodę. Zbyt zimna bądź gorąca źle wpływa na włosy. Po umyciu nie stosuj ciężkich odżywek bez spłukiwania aby nie obciążać nadmiernie włosów. Pamiętaj aby szampon i odżywkę dobrać zawsze do swoich włosów.
Czytaj dalej -> ...       Zimą mróz powoduje, że włosy zaczynają się łamać i tracą swój połysk. W tym okresie należy włosom dać co jakiś czas odpocząć od stylizacji, suszarek czy prostownic. Aby wspomóc włosy należy raz na tydzień użyć maseczek i odżywek regenerujących. Jeśli włosy sprawiają problemy w rozczesywaniu się należy użyć preparatu ułatwiającego rozczesanie ale pod żadnym pozorem nie wolno rozczesywać na siłę. Jeśli nakładasz maseczkę regenerującą, nałóż ja tylko na czubki włosów.

       Podczas zimy częstsze przetłuszczanie się włosów nie stanowi jedynego problemu. Nosząc czapkę powodujemy, że włosy częściej się elektryzują. Można temu problemowi zaradzić stosując suszarki z funkcja jonizacji powietrza. Istnieją również specjalne odżywki i szampony zawierające składniki antystatyczne. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo suche należy je w okresie zimy nawilżać specjalnymi kosmetykami. Dobrym pomysłem jest też używanie drewnianych przyborów do czesania.

zdjęcie ze strony sxc.huPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu