Polskie góry - gdzie szukać noclegu?

 

       Zależnie od tego, jakie mamy plany na spędzenie czasu, polskie góry oferują różne rodzaje noclegów. Znaleźć możemy tutaj zarówno niewielkie agroturystyki z dość tradycyjnymi warunkami, jak również i schroniska górskie we wspólnymi łazienkami czy ich zupełnie przeciwieństwa - luksusowe hotele. Zanim więc zarezerwujemy sobie pobyt, zdecydujmy, czego oczekujemy po naszym wyjeździe.
       Jeśli zależy nam na dostępie do ciekawych miejsc, lepiej sprawdzi się miejscowość typowo turystyczna, np. Białka Tatrzańska. Atrakcje będą w niej bardziej rozbudowane aniżeli w mniejszych miejscowościach czy na wsiach, które z kolei zagwarantują nam błogi spokój.

       Agroturystyka i noclegi domowe

       Okolice Tatr obfitują w rozmaite domy jednorodzinne wybudowane przede wszystkim z myślą o stworzeniu ośrodków noclegowych. W takich warunkach doskonale odnajdą się ci, którym zależy na ciszy, jako że są to zwykle ośrodki kameralne oraz położone na uboczu. Warto wcześniej zorientować się, niedaleko jakich atrakcji się one znajdują, aby mieć zapewnioną bazę wypadową w góry. W takich miejscach możemy spróbować zwykle domowego jedzenia albo przygotowywać posiłki samodzielnie. Minusem mogą być dość skromne warunki i towarzystwo tuż obok nieznanych nam osób w warunkach przypominających bardziej dom aniżeli hotel.

       Domki letniskowe i pola namiotowe

       Większość domów i pół namiotowych znajduje się w zacisznych miejscach, często w centrum lasu, dlatego nierzadko mamy tam problem z odbiorem połączeń komórkowych czy dostępem do internetu. Z drugiej strony to świetna alternatywa dla osób, które chcą samodzielnie decydować o tym, jak spędzają czas. W przypadku domków letniskowych mówimy o kwotach wyższych w sezonie letnim; niektóre domki mają jednak również opcję zamieszkania zimą. Pola namiotowe są tańsze i dostępne zwykle latem, jednak w połączeniu z górską pogodą mogą stanowić nie lada wyzwanie.

       Hotele - w wygodnych warunkach

       Wiele osób, jadąc w góry, wybiera typowo turystyczne miejscowości jak np. Białka Tatrzańska. Atrakcje w takich miejscach są oczywiście również bardziej rozbudowane. W takiej sytuacji zwykle wybierane są luksusowe hotele, które oferują wygodny wypoczynek w komfortowych warunkach i wiele ciekawych udogodnień. Przykładowo, Terma Bania to nie tylko hotel na wysokim poziomie, ale również baseny terminalne oraz SPA. Dzięki temu można po całym dniu spędzonym na chodzeniu po górach czy jeździe na nartach skorzystać z kąpieli w wodzie termalnej albo zapisać się na jeden z zabiegów, a potem zjeść przygotowaną przez szefa kuchni kolację w restauracji.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu