Jak odnaleźć miłość?

 

       Jedni odczuwają strach przed bliskością, inni zaś mają zbyt wygórowane oczekiwania. A jeszcze inni, mimo najszczerszych chęci, nie potrafią się zaangażować. Ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przeprowadzenia małej rewolucji w życiu i ogromna potrzeba miłości . potrzeba kochania i bycia kochanym
       Kiedy jest najlepszy moment na zmiany? Dlaczego tak ciężko jest nam stworzyć trwałą i szczęśliwą relację? Co zrobić, aby wreszcie znaleźć miłość? Poniżej próby znalezienia odpowiedzi na te pytania.

       Czasem zdarza się, że jesteśmy świadomi i gotowi na zmiany. Innym razem totalnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Najczęściej jednak jest tak, że przychodzą takie nie w pełni uświadomione zmiany: pojawiają się w życiu, gdyż coś się zmieniło (w nas lub w świecie zewnętrznym) i po prostu musimy na to zareagować. Przeważnie wiemy, że chcielibyśmy coś w naszym życiu zmienić . schudnąć, zmienić pracę czy partnera. Często jest tak, że to otoczenie wymusza na nas pewne zmiany. Środowisko, w którym obracamy się na co dzień "wymaga" dostosowania się do sytuacji. Media, które kreują nasze potrzeby i wmawiają nam, co teraz jest trendy, a co absolutnie nie do zaakceptowania. Nie ma przepisu, kiedy powinno stracić sie cnotę. Tak jak nie ma przepisu, jak długo powinien trwać i jaki powinien być związek. Jeden może trwać dwa tygodnie do ślubu, a inny pięćdziesiąt lat. Jeden może być klasycznym małżeństwem, inny związkiem nieformalnym. "Ludzie chcą być razem, tylko inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zaczynają współistnieć różne wzorce, bo potrzeba przynależności może być wreszcie realizowana na wiele sposobów. Dla jednego ważny będzie ślub kościelny, dla kogoś innego papierek nie będzie miał znaczenia. Ktoś pragnie wspólnego domu i gospodarowania, inny zaś będzie zwolennikiem związku luźnego, bardziej weekendowego" . mówi prowadzący biuro matrymonialne duet centrum. Opinie innych nie powinny mieć dla nas żadnego znaczenia; powinniśmy uczyć się asertywności i słuchania własnego rozumu, własnych przekonań, a nie życia pod czyjeś dyktando i pod czyjeś opinie.

       Często mamy problem z tym, by w pełni zaakceptować tą drugą osobę. Niby wszystko nam pasuje, ale... jedna jest za dobra, inna nie podoba się nam z wyglądu. Ta za dużo mówi, a ten zaś nie mówi nic. Ten mógłby być trochę wyższy, ta nieco szczuplejsza. To głęboka iluzja, by nie powiedzieć ludzka naiwność; nikt nigdy nie spełni naszych wszystkich wymagań. Ponadto ludzie sami często nie wiedzą, czego potrzebują. Sami nie potrafią sprawić, by było im spokojnie, bezpieczenie i dobrze. A co dopiero z drugim z człowiekiem? Ludziom często wydaje się, że to w partnerze leży moc i odpowiedzialność, aby było nam dobrze. To bardzo duży błąd w naszym myśleniu. Przede wszystkim musimy zacząć od siebie; być być szczęśliwym w związku, sami ze sobą musimy być w dobrej relacji. Do życia z drugim człowiekiem trzeba się po prostu przystosować; jeśli ktoś ma za duże wymagania, nie uda mu się to, nigdy nie będzie w takim związku szczęśliwym. Zapominamy, jak ważna jest umiejętność życia w związku, jeśli chcemy, aby był on źródłem szczęścia, spełnienia, wsparcia i satysfakcji. Takie umiejętności pownien posiadać każdy z partnerów, by móc świadomie budować trwały związek.

       Czy można udzielić rad osobom będącym od dłuższego czasu samotnymi, a bardzo pragną stworzyć z kimś związek? Oczywiście, że tak! Aby przestały panicznie szukać, po to tylko by zapełnić tą pustkę. Aby przestały sobie wmawiać, że już nigdy nikogo nie poznają. Aby zaprzyjaźniły się z sąsiadem, miło uśmiechały się do ludzi, były otwarte na nowe, nawet najbardziej szalone znajomości. Aby wychodziły szczęściu na przeciw . przychodziły do różnych miejsc, gdzie spotykają się ludzie, stwarzać sobie nowe sytuacje. Można założyć konto na jakimś portalu randkowym, zapisać się do jakiegoś forum tematycznego, a może nawet odwiedzić biura matrymonialne; opinie i badania mówią, że to bardzo dobre, niedocenione formy nawiązywania nowych znajomości w sposób bezpieczny i pozbawiony przypadkowości. Ważne, aby budzić się rano i zamiast myśleć "kolejny dzień jestem sam/a", powiedzieć głośno: " to będzie dobry dzień". Miłość przyjdzie sama, choć warto jej troszkę pomóc.... Można upuścić portfel w sklepie, a za chwilę ktoś go podniesie i ze sklepu wyjdziecie już razem.. A czy portfel upadł Ci tak po prostu czy był to zabieg taktyczny skierowany do przystojnego Pana stojącego za tobą w kasie? To już nie ma znaczenia.. Nigdy nic nie wiadomo! I to w życiu jest najpiękniejsze.

       Ludzie ciągle marzą o dozgonnej, bezwarunkowej miłości. Kobiety wciąż o niej marzą, szukając swojego księcia. Tym samym zapewniają sobie życie pełne cierpienia. Mężczyźni marzą o dobrej, pogodnej, w miarę atrakcyjnej kobiecie i wygodnym życiu przy niej. Kobiety powinny się trochę tego uczyć od mężczyzn. Ważny jest romantyzm, ale ważny jest też realizm. Mit romantycznej miłości źle się nam przysłużył, bo przez niego dajemy się oszukiwać i wykorzystywać, a co gorsze . oszukujemy samych siebie. A w związku tak jak w życiu; radość życia za często utożsamiamy z wielkimi sprawami: pieniędzy, domem z ogrodem, egzotycznymi podróżami. Zapominając, że czasem do szczęścia wystarczy gorąca herbata w ulubionym kubku czy wieczór spędzony z bliskimi.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu