Kubeczek menstruacyjny - fakty i mity

 

      

Kubeczek Menstruacyjny zyskuje na popularności. Jednak im więcej kobiet o nim słyszało, tym więcej pojawia się wątpliwości i niedomówień.

1. Kubeczek Menstruacyjny: na czym to polega?

2. Fakty i mity na temat stosowania kubeczków menstruacyjnych.







Wiele kobiet traktuje tematy związane z miesiączką jak tematy tabu, o których nie wypada lub też nie ma sensu rozmawiać. M.in. przez to wokół tematu kubeczka menstruacyjnego, narosło już wiele mitów. Ile mają wspólnego z prawdą?'

1. Kubeczek Menstruacyjny: na czym to polega?

Kubeczek Menstruacyjny nie jest nowym wynalazkiem. Został wynaleziony już w latach 30 ubiegłego wieku, ale dopiero w 2001 r. usłyszało o nim więcej kobiet.

Kubeczek to nic innego jak niewielki pojemnik, wykonany z silikonu medycznego. Korzysta się z niego podczas miesiączki zamiast podpasek czy tamponów. Po umieszczeniu kubeczka w pochwie zbiera się w nim krew menstruacyjna. Co ważne, można z niego korzystać nawet do 12 godzin po założeniu, co daje wielu kobietom poczucie komfortu, np. w podróży lub podczas pracy.

2. Fakty i mity na temat stosowania kubeczków menstruacyjnych.

Mit 1: Korzystanie z kubeczka jest niehigieniczne: to podpaski i tampony są niezwykle przyjaznym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Kubeczek menstruacyjny zapobiega ich namnażaniu, a do tego nie wywołuje alergii. Ważne, żeby pamiętać o sterylizacji zgodnie z zaleceniami producenta oraz o myciu rąk, przy wkładaniu i wyciąganiu urządzenia.

Mit 2: Kubeczek jest niewygodny i trudny w użytkowaniu: początki bywają trudne, ale trening czyni mistrza. Prawidłową aplikację możemy poćwiczyć jeszcze przed okresem. Z czasem na pewno pójdzie nam sprawniej.

Mit 3: Kubeczek nie nadaje się dla kobiet, które uprawiają sport: kluczem do sukcesu jest właściwe dobranie rozmiaru. Jeśli to zrobimy, kubeczek idealnie dopasuje się do pochwy i nie będzie przeszkadzał.

Mit 4: Kubeczek jest higieniczny tylko wtedy, kiedy często go opróżniasz: kubeczek, który opróżniamy co 12h nie jest mniej higieniczny od tego, który opróżniamy co parę godzin.

Mit 5: Kubeczek jest dużo droższy od podpasek i tamponów: kubeczki menstruacyjne jednorazowo kosztują od 50 do ponad 100 zł. Należy jednak pamiętać, że możemy korzystać z kubeczka nawet przez kilka lat, a więc ten zakup szybko się opłaci.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana do korzystania z takiego środka higieny podczas miesiączki, zawsze możesz pooglądać filmiki instruktażowe, których obecnie nie brakuje w sieci. Dzięki temu ocenisz, czy jest to metoda dla ciebie.

01.05.2018


Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu