Ile może kosztować wysyłka paczki za granicę?

 

       Sklepy zajmujące się sprzedażą produktów z opcją dostawy poza granice Polski, najczęściej mają podpisane umowy z firmami kurierskimi i korzystają z wynegocjowanych stawek za wysyłkę. Jednak klienci indywidualni oraz biznesowi, którzy nie chcą zawierać takiej umowy, także mogą wysyłać paczki międzynarodowe w korzystnej cenie! Rozwiązaniem jest oferta DHL Parcel. Ile kosztuje przesyłka międzynarodowa?
       Przesyłki międzynarodowe bez umowy z kurierem

       DHL Parcel pozwala zleceniodawcom, zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, na korzystanie ze swoich usług bez odrębnej, długoterminowej umowy i bez deklarowania ilości przesyłek miesięcznie. W praktyce wystarczy tylko przynieść do punktu nadania DHL Parcel zapakowaną i zabezpieczoną do transportu przesyłkę. Pracownicy obsługi pomogą przy formalnościach związanych z opłatą i wysyłką. Potem pozostaje śledzić drogę paczki do odbiorcy w trybie online.

       Przesyłki międzynarodowe można nadawać w Punktach Obsługi Klienta DHL Parcel, a także w punktach partnerskich sieci DHL Parcel: Inmedio, Relay i 1minute. Jest to również opcja udostępniana w lokalnych punktach handlowo-usługowych, należących do sieci DHL Parcel.

       W ramach oferty DHL Parcel oferowane są wysyłki paczek międzynarodowych z dostawą do 28 krajów europejskich w czasie już od 2 dni od nadania.

       Koszt wysyłki międzynarodowej

       W zależności od wielkości paczki oraz kierunku, w którym jest ona wysyłana, klient zapłaci inną cenę za przesyłkę międzynarodową. Ma do wyboru cztery rozmiary paczek:

  • S - w przypadku której suma najkrótszego i najdłuższego boku ma nie więcej niż 50 cm,
  • M - w przypadku której suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 51 do 80 cm,
  • L - w przypadku której suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 81 do 120 cm,
  • XL - w przypadku której suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 121 do 180 cm.

       Najtaniej z DHL Parcel można wysłać przesyłki międzynarodowe w rozmiarze S, dokładnie za 68 zł brutto, do wielu krajów europejskich, oto one: Austrii, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Szwecja i Węgry. Najdroższe będą zaś paczki wysyłane na Cypr i Maltę, gdzie ceny zaczynają się od 309 zł brutto za najmniejszą przesyłkę, a kończą na 369 zł brutto za przesyłkę w rozmiarze XL.

       W cenie wszystkich przesyłek znajduje się ubezpieczenie do wartości 500 euro. Paczkę można dodatkowo ubezpieczyć za 12,30 zł brutto. Jeśli klient chciałby wysłać przesyłkę o niestandardowych wymiarach lub kształcie, zapłaci oprócz opłaty podstawowej, jeszcze jednorazowo 148 zł brutto. Za zwrot przesyłki niedostarczalnej, która nie mogła być doręczona z różnych powodów do odbiorcy, płaci się 100 proc. opłaty podstawowejPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu