Klucz do sukcesu w nauce języka obcego . poznaj nasze typy

 

       Wiele osób bezskutecznie próbuje nauczyć się języka obcego. Pomimo wieloletniej nauki pozostają na jednym poziomie, na przykład B1 lub B2. Nie mogą pójść dalej. Poznaj klucz do sukcesu w nauce języków obcych.       Motywacja

       Motywacja jest jednym z najważniejszych czynników, które są bardzo przydatne przy nauce języka obcego. Jeżeli uczeń jest zmotywowany, uczy się szybko. Zauważają to lektorzy z większości szkół, m.in. z lincoln.edu.pl. Uważają, że jeżeli uczeń ma dobrą motywację, na przykład obiecał sobie, że jeżeli przeskoczy z poziomu B2 na C1 pojedzie w podróż życia dookoła świata, od razu uczy się w bardziej efektywny sposób.

       Okazuje się jednak, że najlepszą motywacją do nauki języka obcego jest miłość do człowieka, który mieszka w danym kraju. Nie ma lepszego motoru napędowego. W końcu, jeżeli chce się z nim razem mieszkać na przykład w Wielkiej Brytanii, trzeba uzyskać pełną swobodę w wypowiadaniu się. Poza tym, język angielski będzie przydatny także w kontaktach z rodziną bliskiej osoby. Będzie można się z nimi swobodnie porozumieć, bez konieczności tłumaczenia wypowiadanych słów przez narzeczonego czy narzeczoną.

       Nauczyciel

       To, czy nauka języka będzie efektywna, w dużej mierze zależy również od nauczyciela i jego podejścia do ucznia. Jeżeli nauczycielowi będzie się chciało przekazywać uczniowi wiedzę, on sam poczuje się zmotywowany do nauki. Będzie mu głupio, że nie nauczył się nowych słówek czy też nie odrobił zadanego zadania domowego. Nauczyciel, który potrafi właściwie zmotywować i dopingować ucznia do nauki języka to prawdziwy skarb. Warto się go trzymać, a postępy w nauce będą znaczące.

       Systematyczność

       W przypadku nauki języków obcych bardzo ważna jest systematyczność. Nie należy zrażać się porażkami, na przykład przy trudnościach w zapamiętaniu określonej partii słów. Do wszystkiego należy podchodzić na spokojnie. Ważne jest również, aby regularnie powtarzać określone partie słownictwa. Dzięki temu tak szybko nie ulecą z pamięci. Trzeba pamiętać, że efektów nie osiągnie się od razu. Jednak dzięki systematyczności można będzie cieszyć się z rozszerzania zdolności językowych.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
Konkurs dla Mam mający... (0) [hrynn]
Paskudny cellulit (0) [Iwona]
Skuteczne Kosmetyki z... (0) [priscilla]

Właśiciel serwisu