Dla kogo przeznaczone są tzw. dermokosmetyki?

 

      

W dziedzinie kosmetyki mamy do wyboru setki różnego rodzaju produktów, przeznaczonych ogólnie rzecz ujmując do pielęgnacji. Szczególną grupę produktową stanowią tzw. dermokosmetyki, które przeznaczone są do skóry o szczególnych potrzebach. Kto powinien z nich korzystać i gdzie można je najłatwiej i tanio kupić?

   

Czym są dermokosmetyki?

Pod pojęciem dermokosmetyki należy rozumieć specjalistyczne preparaty dermatologiczne, które zalicza się do grupy produktów z pogranicza kosmetyki i medycyny. Nie są to stricte leki, ale też nie można ich nazwać zwykłymi kosmetykami pielęgnacyjnymi.

Wykorzystuje się je głównie do leczenia i profilaktyki różnego rodzaju problemów skóry. Mogą być stosowane także w zakresie specjalistycznej pielęgnacji skóry zdrowej. W przebiegu wielu schorzeń, m.in. atopowego zapalenia skóry, dermokosmetyki zmniejszają uciążliwość towarzyszących chorobie dolegliwości.

Co wchodzi najczęściej w skład dermokosmetyków?

Tym, co odróżnia dermokosmetyki od zwykłych kosmetyków, jest ich skład. Na ulotce dermokosmetyków najczęściej wśród składników aktywnych działających zarówno pielęgnacyjnie, jak i leczniczo, znajdziemy wyłącznie hipoalergiczne substancje. Mogą to być lipidy, retinoidy, witaminy (głównie, C, E i z grupy B), substancje pochodzenia roślinnego, żelazo, miedź, cynk i srebro, naturalne czynniki nawilżające i środki złuszczające, m.in. kwasy AHA.

Są bezbarwne, bezzapachowe, mają krótki termin przydatności do użycia, z uwagi na to, że w ich składzie znajduje się niewiele konserwantów. Bazą do produkcji kosmetyków dermatologicznych stanowią wody termalne - czyste i bogate w drogocenne pierwiastki, takie jak selen, mangan, żelazo, miedź, srebro i inne.

Kto powinien używać dermokosmetyków?

Na codzienną pielęgnację skóry dermokosmetykami powinny zdecydować się osoby z chorobami skóry, takimi jak atopowe zapalenie skóry, trądzik pospolity lub różowaty, łuszczyca czy egzema. Przydadzą się one do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, odwodnionej lub naczynkowej. Sprawdzą się w pielęgnacji skóry kobiet w ciąży czy osób ze skłonnością do alergii. Dostępne są również całe serie dermokosmetyków dla niemowląt i małych dzieci.

Apteka internetowa i stacjonarna to miejsca, w których najczęściej znajdziemy szeroki wybór dermokosmetyków. Ważne, żeby dobrać je odpowiednio do typu cery i jej kondycji, problemów skórnych, a nawet trybu życia danej osoby. W wyborze preparatów z grupy dermokosmetyków może pomóc lekarz dermatolog, kosmetyczka lub farmaceutka. To odpowiednie osoby do doradzania klientowi, jakie dermokosmetyki będą dla niego najbardziej odpowiednie, a tylko takie dopasowanie może przynieść zadowalające efekty.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu