Pierścionek zaręczynowy - nie tylko złoto z diamentem!

 

       Dla wielu mężczyzn kupienie pierścionka zaręczynowego jest bardzo trudną decyzją - nie tylko dlatego, ponieważ trzeba będzie wybrać go w odpowiednim rozmiarze, ale jeszcze trafić w gust wybranki. Dzisiaj jubilerzy oferują różnorodne pierścionki zaręczynowe, więc w głowie może zakręcić się od możliwości. Na co warto zwrócić uwagę?
Czytaj dalej -> ...       Klasyczny pierścionek zaręczynowy to obecnie złoto z diamentem, najczęściej ze szlifem brylantowym, który jest również najbardziej popularny, ale również możesz znaleźć wiele innych propozycji, które odbiegają od klasyki. Pierścionek ma wyrażać przede wszystkim twoją miłość, dlatego powinien być również trwały - jakość materiałów będzie tutaj również bardzo ważna, ponieważ taka biżuteria powinna prezentować się pięknie na długie lata.

       Żółte czy białe złoto?

       Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe są produkowane ze złota żółtego i zdobione dużym brylantem osadzonym w wyeksponowanej koronie, często również otoczonej mniejszymi brylancikami. Jednak nie każda kobieta przepada za żółtym złotem, dlatego jeżeli twoja ukochana częściej nosi biżuterię w odcieniach srebra, w takim przypadku pomyśl o zakupieniu dla niej pierścionka zaręczynowego wykonanego z białego złota.

       Białe złoto to kruszec, które uzyskuje swój srebrzysty kolor dzięki dodatkowi niklu, cynku, czasami srebra i palladu - pamiętaj o tym, że gdy twoja wybranka ma uczulenie na nikiel, najlepiej zdecydować się na pierścionek bez tego metalu. Na szczególną uwagę zasługuje to z dodatkiem palladu, ponieważ jest znacznie trwalsze od innych odmian złota, ale również dość drogie. Białe złoto jest również rodowane, dzięki czemu ma ono piękny połysk i przypomina kosztową platynę.

       Trzecia propozycja w kategorii złota to złoto różowe - ma ono piękny ciepły kolor, które zawdzięcza dodatkowi miedzi. To jednak nie wszystko, ponieważ możesz również zdecydować się na biżuterię wykonaną z innych metali. Platyna to dobra, lecz kosztowana decyzja - jest znacznie trwalsza od złota. Można spotkać się również z biżuterią wykonaną z antyalergicznego tytanu, który wyróżnia się srebrzysto-grafitowym kolorem, a także z kosztowną biżuterią palladową przypominającą białe złoto.

       Warto również wspomnieć o biżuterii powstającej z łączonych rodzajów kruszców, najczęściej złota, na przykład białego i żółtego czy żółtego i różowego. Często mają one również fantazyjne kształty, aby wyeksponować różnice w kolorze.

       Brylant, a może inny kamień?

       Chociaż brylanty to klasyka, to jednak pierścionek zaręczynowy może być też inkrustowany innymi kamieniami, gdy twoja ukochana lubi oryginalną biżuterię. Szafir, rubin, ametyst, topaz, szmaragd, akwamaryn - to tylko kilka propozycji. Często są one też łączone z diamentami, aby uzyskać bardziej strojny efekt.

       Pierścionki zaręczynowe można kupować obecnie nie tylko w stacjonarnych sklepach jubilerskich, ale również w tych online, gdzie asortyment jest znacznie szerszy, a ceny nierzadko bardziej atrakcyjne. Pamiętaj o tym, aby wybierać zaufane sklepy, by mieć pewność, że zakupiona przez ciebie biżuteria, będzie zgodna z opisem.

       Jeżeli szukasz interesujących pierścionków zaręczynowych, znajdziesz je w na stronie Arlekin.

      Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu