Szczotka, nitka i płyn - obowiązkowo !

 

       Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce podstawowy nacisk w kwestii higieny jamy ustnej kładziono tylko i wyłącznie na szczotkowanie zębów. Obecnie cały proces higieny jest w taki sposób przedstawiany, że niezmiernie ważny jest każdy jej etap, czyli szczotkowanie, nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej specjalnym płynem. Zmieniła się także technika szczotkowania, a pasty i płyny należy dostosować nie tylko do wieku, ale także stanu zębów, dziąseł i całej jamy ustnej.
Czytaj dalej -> ...Co nam grozi?

       Problemy, jakie dotykają nas, jeśli nie myjemy prawidłowo zębów lub omijamy niektóre etapy, jak na przykład stosowanie płynu do płukania ust, nie dotyczą tylko próchnicy. Są to także zapalenie dziąseł, przykry zapach z ust, a także problem wrażliwych zębów. Główną przyczyną wszystkich problemów jest nieusuwanie płytki nazębnej, która osadza się na powierzchni zębów, dziąsłach oraz języku. Płytka ta wytwarza kwas, który nie usuwany atakuje szkliwo zębów i tworzy tzw. dziury. Z kolei dziąsła narażone na zbyt długi kontakt z płytką nazębną zaczynają najpierw krwawić, a następnie odsłaniać tkankę podtrzymującą zęby. Jeśli tkanki tej zacznie ubywać, konsekwencją jest wypadanie zębów.

Szczotkować, nitkować i oczywiście płukać

       Nie wystarczy tylko wyszczotkowanie zębów, tak samo, jak samo płukanie również nie załatwi sprawy. Szczoteczka i nitka nie dotrą w te wszystkie miejsca, tak jak zrobi to płyn do płukania jamy ustnej. Dzięki niemu właśnie najbardziej narażone miejsca są chronione przed osadzaniem się płytki nazębnej oraz bakterii. Płyn dociera do szczelin między zębowych oraz na powierzchnie styczne zębów. Płukanie ma także inne zalety, jak dłuższe utrzymanie świeżego oddechu, a także zmiękczenie płytki nazębnej i łatwiejsze jej usunięcie szczoteczką.

Prawidłowe płukanie na wagę złota

       Odpowiednia ilość pasty do zębów oraz odpowiednia technika szczotkowania przybliża nas do zdrowszych zębów, tak samo jak prawidłowe stosowanie płynu do płukania ust. Niektóre płyny należy rozcieńczać, by uzyskać odpowiednie stężenie do płukania. Inne wystarczy odpowiednio odmierzyć i można stosować od razu. Warto wybrać te z pompką, która sprawia, że płyn jest bardziej ekonomiczny. Ważna jest odpowiednia długość płukania jamy ustnej. Różne płyny mogą różnic się stężeniem składników aktywnych, dlatego zawsze czytajmy etykiety. Najczęściej płukanie powinno trwać od 30 sekund do jednej minuty. Płyn zawsze należy wypluć.

       Więcej informacji znajdziesz na www.colgate.plPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu