Edukacyjny prezent dla dziecka

 

       Od momentu, kiedy nasze dziecko przyjdzie na świat, pragniemy dać mu same najwspanialsze rzeczy. Już, zanim pociecha pojawi się w naszym życiu, kupujemy wyprawkę, w której znajdują się także pierwsze zabawki. Im dziecko jest starsze, tym więcej ich kupujemy. Jednak jakie zabawki wybrać, by maluch podczas zabawy także się rozwijał?Dla maluchów

O rozwój naszej pociechy musimy dbać już od samego początku. Dzieci potrzebują różnego rodzaju bodźców, które nie tylko zagwarantują niesamowitą zabawę, ale także będą uczyć. Maluchy bardzo szybko chłoną nowe rzeczy. Uwielbiają kolorowe zabawki, te wydające dźwięki i mające różne faktury.

Co wybrać?

Opcji jest wiele, pamiętajmy jednak o pewnym umiarze. Dziecko wcale nie potrzebuje mnóstwa zabawek. Wystarczy kupić kilka naprawdę porządnych gier, które przyciągną uwagę malucha i pozwolą mu skupić uwagę na dłużej. Wybierajmy zabawki dostosowane do wieku pociechy, zaś gdy będzie już starsze do jego zainteresowań.

Kilka grup

Myśląc o zabawkach edukacyjnych od razu mamy w głowie małe świecące, grające lub mówiące urządzenia. Jednak zabawką edukacyjną można nazwać nawet... kredki! Świetnie rozwijają one umiejętności twórcze i manualne naszego dziecka. Warto zainwestować także w dziecięce instrumenty. Mała gitara, czy bębenek mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście możemy kupować także zabawki, które pomogą naszemu dziecku w nauce mówienia, czy rozpoznawania dźwięków.

Gdzie szukać?

Sklepów z zabawkami jest bardzo dużo. Jednym z nich jest 4gift.pl. Znajdziemy tam mnóstwo pomysłów na prezenty dla najmłodszych. Nie dajmy się jednak ponieść reklamom telewizyjnym, zawsze skupiamy się na potrzebach rozwojowych naszej pociechy.

Zabawki edukacyjne z pewnością będą bardzo dobrym pomysłem dla każdego dziecka. Zanim się na nie zdecydujemy, sprawdźmy oznaczenia wiekowe, certyfikat CE i poziom bezpieczeństwa. Nie chcemy przecież, by maluchowi stała się krzywda. Wybierajmy zabawki z głową, tylko wtedy spełnią one wszystkie swoje funkcje. Dzieci uwielbiają odkrywać nowe rzeczy, a zadaniem każdego rodzica jest im to umożliwić.

Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
Konkurs dla Mam mający... (0) [hrynn]
Paskudny cellulit (0) [Iwona]
Skuteczne Kosmetyki z... (0) [priscilla]

Właśiciel serwisu