Płaszcze na cały 2014 rok

 

       Większość domów mody w tym sezonie przyklasnęło tym samym trendom. Nie da się ukryć, że każdy z Fashion Week'ów zaprezentował podobne do siebie stylizacje. Dlatego z łatwością można powiedzieć, że w roku 2014 będą królowały motywy kwiatowe, zwierzęce, przeźroczystości, plisy, nieśmiertelna pipetka, nadruki na ubraniach, zwłaszcza te zabawne oraz pastele i neony. Oczywiście nudno nie będzie, bo gama kolorów jest jeszcze większa. To wszystko również przekłada się na okrycie wierzchnie. Dlatego w sklepach z ubraniami znów powitano trencze i płaszcze bez kołnierzy.
Czytaj dalej -> ...Wiosna w prostocie i kolorze

       Dobrze jest mieć w szafie ubrania, które są ponadczasowe i wciąż powracają w kolejnych sezonach. Tak jest z beżowym trenczem, który znów zawitał w modowe progi na wiosnę 2014 roku, jak również proste i klasyczne płaszcze za kolano. Jednak, by nie było zbyt staro i nudno, warto zaopatrzyć się w płaszcze w uniwersalnych rozmiarach, w dodatku rozkloszowane w pastelowych kolorach. W tym sezonie na pewno postawiono na geometrię płaszczy, w których pozbyto się kołnierzy. Zamiast tradycyjnego zapięcia na guziki, wszyto zamki błyskawiczne, które mimo wszystko dodały płaszczowi lekkości i elegancji. Z pewnością hitem będzie trencz ze skórzanymi rękawami. Materiały dla płaszczy tej wiosny powinny być lekkie i miłe w dotyku. Jednak nie szukajmy płaszczy jedynie w sieciówkach. Dobry sklep z ubraniami, gdzie stawia się na oryginalność potrafi oferować naprawdę wspaniałe ubrania, jak choćby mariaż szarej bluzy z klasycznym trenczem. Odważne i bardzo ciekawe połączenie, a jaki efekt. Nie da się także ukryć, że wiosną powinniśmy nosić ubrania, nie tylko płaszcze, z przeróżnymi motywami. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza dzieła sztuki, a także czarno-białe nadruki.

Jaka wiosna, taka zima

       W najnowszych pokazach widać już, że jesień/zima 2014/2015 wiele nowego nie wniesie w trendy. W sklepach z ubraniami znajdziemy podobne oversizowe płaszcze, jednak materiał zamieni się na grubą wełnę, a tej nam ostatnio brakowało. Chanel postawił również na tweedy i mocne kolory, dzięki czemu jesień nie będzie ponura. Jednak patrząc na dom mody Versace można odnieść wrażenie, że tam kolor naprawdę rządzi, wraz ze stylem militarnym, kolorowym futrem i metalicznymi tkaninami. Jedną z obowiązkowych propozycji na ten rok są także pikowane elementy płaszczy, a także całe kurtki. Efekty tego trendu już widać w najpopularniejszych sieciówkach. Tutaj też dominuje trend bez kołnierzyka. Pozostaje nam tylko dobrać odpowiednie dodatki, które ochronią naszą szyję przed wiosennym wiatrem i jesiennym chłodem.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu