Produkty ortopedyczne korygujące wady stóp

 

       Ludzie mogą rodzić się z różnymi wadami. Wady te dość często dotyczą stóp. Wady stóp mogą nieco utrudniać komfortowe poruszanie się. Ponadto tego typu schorzenia powodować mogą inne problemy, nie tylko ze stopami ale także na przykład kłopoty z kręgosłupem.

         

Każdą wadę należy jak najwcześniej wykryć oraz udać się z nią do lekarza.

Buty ortopedyczne dla dzieci

Wady stóp bardzo często wykrywane są u dzieci. Po wykryciu wady, lekarz ortopeda dość często zaleca korzystanie z pewnych produktów ortopedycznych, dzięki którym stopy dziecka zostaną odpowiednio skorygowane. Tego typu produktami są przede wszystkim buty ortopedyczne oraz wkładki ortopedyczne.

Obuwie ortopedyczne to dość specyficzny rodzaj butów. Mają one specjalną konstrukcję, której celem jest skorygowanie wad stóp, a także kolan. Wady ortopedyczne mogą występować nawet u bardzo małych dzieci. Warto je jak najszybciej wykryć, dzięki czemu problem może zostać szybko rozwiązany. Przy wczesnym wykryciu wad unikniemy również ich pogłębiania się u dziecka. Kluczowy w korekcji wad ortopedycznych stóp jest właśnie dobór odpowiedniego obuwia ortopedycznego.

Rodzaje butów ortopedycznych

Obuwie ortopedyczne można podzielić na kilka rodzajów:

  • wyrównujące skrócenie kończyn
  • obuwie z obcasem Thomasa (stosowane jest przy koślawości stóp i kolan)
  • obuwie z odwróconym obcasem Thomasa (dla osób, które narażone są na skręcenia stawu skokowego)
  • obuwie do łączenia z ortezą stabilizującą
  • obuwie korygujące kształt stóp (np. na stopę końsko-szpotawą)

Obuwie ortopedyczne dla osób dorosłych

Pamiętajmy, że dorośli także cierpią na problemy ortopedyczne stóp. Buty tego rodzaju wykonywane są także dla dorosłych z różnymi schorzeniami. Schorzenia ortopedyczne stóp, które dotykają dorosłych to między innymi:

  • paluch sztywny
  • stopa cukrzycowa
  • stopa wrażliwa
  • paluch koślawy
  • płaskostopie

Buty ortopedyczne wykonywane są najczęściej na indywidualne zlecenie. Ich kształt i rozmiar zależy od rodzaju wady, jej wielkości oraz także od kształtu i rozmiaru stopy danej osoby. Istnieją tego typu buty już gotowe, jednak bardzo często trzeba je wykonywać indywidualnie.

Wkładki ortopedyczne

Nie każda wada stóp wymaga od razu zamawiania butów ortopedycznych na miarę. Istnieją także wkładki, które mogą korygować pewne wady. Wkładki tego rodzaju są przeznaczone dla osób, których wada nie jest bardzo poważna i nie są wymagane specjalne buty. Również osoby, które być może nie stać na odpowiednie buty, decydować mogą się na wkładki. Istnieją wkładki, które można zakupić od razu, jednak najlepiej jest wykonać je na miarę, podobnie jak opisywane wcześniej obuwie.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu