Swędzenie pochwy - to może być grzybica

 

       Jednym z pierwszych objawów infekcji intymnych jest swędzenie pochwy.   

Czy można się uchronić przed grzybicą pochwy
Jedną z najczęściej występujących infekcji intymnych jest grzybica pochwy. Wystarczy nawet mały spadek odporności, albo menstruacja, żeby organizm był na nią bardziej podatny. Na szczęście grzybica pochwy należy do tych infekcji, które łatwo się leczy, choć warto nie przerywać leczenia gdy tylko ustąpią objawy, ale wziąć serię leku do końca, ponieważ zakażenie często się wraca. Na szczęście przed infekcją można się uchronić. Warto stosować na przykład probiotyki ginekologiczne, takie jak inVag. Na stronie invag.pl znaleźć można szczegółowy opis produktu. Kapsułki zawierają trzy szczepy bakterii Lactobacillus, bakterii, które są elementarnym składnikiem mikroflory okolic intymnych. Mikroflora ta może być zaburzona na przykład przez przyjmowane leki. Dlatego też probiotyk warto stosować nie tylko w czasie infekcji intymnej, ale również podczas innych infekcji a także na co dzień, jako skuteczną profilaktykę grzybicy pochwy.

Objawy
Swędzenie pochwy to jeden z objawów grzybicy. Towarzyszy mu też zaczerwienienie, podrażnienie, upławy o charakterystycznym, zmienionym zapachu, białawym kolorze i konsystencji, którą określa się mianem "serowatej". Objawy mogą się nasilać na przykład przy oddawaniu moczu, dotykaniu zakażonych miejsc. W okresie infekcji niewskazane są jakiekolwiek kontakty intymne, ponieważ grzybica szybko się przenosi.
Warto jednak wiedzieć, że swędzenie pochwy nie zawsze musi oznaczać grzybicę. Może mieć też inne przyczyny, na przykład zakażenie bakeryjne. Inne też będzie wtedy leczenie - ginekolog najprawdopodobniej zaproponuje antybiotykoterapię. W takiej sytuacji warto włączyć profilaktykę antygrzybiczą. Świąd pochwy może być też spowodowany przyczynami mechanicznymi - bielizna może być zbyt ocierająca, za ciasna, albo wykonana z draźniących materiałów. Swędzenie może też być objawem alergii, na przykład na zastosowany płyn do higieny intymnej.
Jeśli objawy nie ustają, a wręcz nasilają się, koniecznie należy udać się do ginekologa, który zaleci odpowiednie leczenie i szybko nam pomoże.

Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
Konkurs dla Mam mający... (0) [hrynn]
Paskudny cellulit (0) [Iwona]
Skuteczne Kosmetyki z... (0) [priscilla]

Właśiciel serwisu