Leśne inhalacje

 

       Przedwiośnie to okres, w którym łatwo o przeziębienie - aura nie może się zdecydować, czy jeszcze rządzi mróz, czy czas na gorące promienie słońca. My zaś wciąż jesteśmy za ciepło albo za lekko ubrani - w obu przypadkach katar gotowy. Jeżeli zaniedbamy pierwsze objawy i nie wdrożymy leczenia np. inhalacjami na kater, z chwilę rozwinie się poważniejsza infekcja. Jednak nie martwmy się, również inhalacje na kaszel mogą wybawić na łatwo z kłopotu.    Moc olejków eterycznych

    Zacznijmy od kataru - na zatkany nos i zatoki najlepiej pomagają inhalacje z olejku eukaliptusowego. To dobrze znany środek, którego właściwości zachwycają lekarzy i pacjentów od wielu lat. Skuteczność olejku eukaliptusowego sprawdzono w przypadku kataru, bólu zatok i gardła. Wszelkie infekcje układu oddechowego bardzo dobrze jest zahamować już na samym początku, kiedy przy w objawach przyniesie nam ulgę olejek eukaliptusowy na inhalacje. Poza efektem stricte terapeutycznym - przeciwzapalnym i przeciwbólowym - eukaliptus wykaże także działanie oczyszczające naszego organizmu z bakterii i grzybów, a także nas zrelaksuje! Inhalacje na katar warto zastosować nie tylko w przypadku infekcji zatok, ale przy wszelkich stanach zapalnych i odczuwalnych bólach górnych dróg oddechowych.

    Na kaszel jodła syberyjska

    Olejek pichtowy na inhalacje to coraz bardziej popularny środek, którego głównym celem jest ułatwienie odkrztuszania wydzieliny oskrzelowej oraz odkażenie dolnych dróg oddechowych. Co równie istotne, inhalacje na kaszel wykazują działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zyskujące coraz większą popularność inhalacje na kaszel najlepiej jest zastosować już przy pierwszych objawach grypowych, bowiem olejek pichtowy ma rzadką moc zwalczania infekcji wirusowych. Ten wszechstronny olejek trafił do nas prosto z Syberii, gdzie rośnie jodła, której lecznice moce wykorzystywane są w inhalacjach na kaszel.

    Dla najmłodszych

    Inhalacje olejkami eterycznymi to jeden z najlepszych, łatwo dostępnych i niedrogich sposobów radzenia sobie z objawami infekcji nie tylko w okresie przesilenia pomiędzy wiosennego. Inhalacje na katar doceniają także najmłodsi pacjenci, których cieszą szybko udrożnione noski i możliwość szybkiego powrotu do zabawy z rówieśnikami. Dzieci, które często przynoszą do domu szkolne wirusy na pewno uodpornią inhalacje na kaszel, bowiem oczyszczone z bakterii i grzybów znacznie rzadziej będą łapać infekcje o podłożu grypowym!Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu