Jak odstawienie cukru wpływa na organizm człowieka?

 

       Cukier nazywamy "białą śmiercią". Nie bez przyczyny, ponieważ potrafi silnie uzależnić i źle wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak skutecznie go ograniczyć i dlaczego warto to zrobić?Gdzie jest go najwięcej?

Ciężko jest całkowicie wyeliminować cukier z diety. Znajdziemy go także w niektórych owocach, a nawet mleku. Warto jednak odstawić te produkty, które nie tylko zawierają mnóstwo cukru, ale także nie zawierają żadnych dodatkowych wartości odżywczych. Należą do nich między innymi: napoje gazowane, czekolady, nektary owocowe, niektóre płatki śniadaniowe oraz sklepowe dżemy i marmolady. Większość z wyżej wymienionych artykułów możemy z powodzeniem zastąpić zdrowszymi wyrobami.

Cukrowy detoks

Wbrew pozorom ograniczając spożycie cukru, zyskamy więcej energii. Kiedy jemy za dużo słodyczy, nasz organizm ma problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu siły. Kolejny plus odstawienia cukru jest oczywisty . łatwiej będzie nam dbać o wagę. Koniec z dodatkowymi kaloriami pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Spore ograniczenia cukrów w diecie poprawiają pracę naszych jelit. Początkowo prawdopodobnie będziemy nieco częściej korzystać z łazienki, jednak jest to dobry znak. Wiele kobiet ogranicza cukier, ponieważ chce w ten sposób zadbać o cerę. Pamiętajmy jednak, by nie zastosować detoksu zbyt radykalnie, lepiej wprowadzać stopniowe zmiany.

Jak zacząć?

Każdy, kto chociaż raz próbował diety, wie jak ciężko ją utrzymać. Najlepiej wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Jeśli do tej pory jedliśmy słodycze nałogowo, nie poradzimy sobie z ich nagłym odstawieniem. Na początku wprowadzajmy delikatne zmiany. Metoda małych kroków powinna być skuteczna. Podczas detoksu bardzo istotne jest, by zwracać uwagę na to, co się je. Dokładnie czytajmy etykiety na produktach, które spożywamy i wybierajmy te, które zawierają niewielkie ilości cukru. Rzecz jasna koniecznie musimy zrezygnować z napojów gazowanych. Warto korzystać także z suplementów diety. Na stronie biowitalni.pl znajdziemy produkty, które pomogą nam w wykluczeniu cukru z codziennych posiłków.

Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
super kosmetyki z morz... (0) [priscilla]
Konkurs dla Mam mający... (0) [hrynn]
Paskudny cellulit (0) [Iwona]
Skuteczne Kosmetyki z... (0) [priscilla]

Właśiciel serwisu