Męczący łupież - jak go zlikwidować?

 

       Biały, rozprzestrzeniający się pył na włosach - ten objaw jest Ci dobrze znany? Łupież zatacza coraz szerszy krąg, każdego roku atakując większy procent populacji. Towarzyszące mu swędzenie i pieczenie skóry głowy może być prawdziwym utrapieniem. Często wywołuje wstyd, odbiera pewności siebie. Jak radzić sobie z łupieżem, jaką kurację zastosować? Podpowiadamy!
Czytaj dalej -> ...



       Jak rozpoznać łupież?

       Łupież jest spowodowany rozwijającym się zakażeniem drożdżakowym, nadprodukcją łoju, bądź symptomem, towarzyszącym chorobom skórnym, np. coraz powszechniejszą łuszczycą. Jego pojawianie, może zintensyfikować silny stres, zaburzona gospodarka hormonalna, czy osłabiony układ immunologiczny. U podłoża łupieżu może leżeć nawet stosowanie niewłaściwych kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Nagminna stylizacja, spłukiwanie włosów twardą wodą może nasilić stan zapalny. By temu zapobiec, postaw na kosmetyki hipoalergiczne! Dermatolodzy polecają szeroką gamę produktów, przeznaczonych do pielęgnacji włosów, od La Roche-Posay. Szczególnie polecane są szampony o delikatnej konsystencji, które nie wysuszają włosów ani skóry głowy. Nowatorskie formuły pozwolą zredukować ilość wydzielanego sebum, a tym samym zwalczyć łupież.

       Łupież zazwyczaj objawia się pojawieniem białego proszku, występującego przy skórze głowy. Niekiedy płaty złuszczają się, osypując odzież na obszarze ramion i pleców. Zazwyczaj towarzyszy mu uciążliwe pieczenie i swędzenie naskórka, zaczerwienienie skóry głowy, wzmożone wypadanie włosów. Nieleczony, u mężczyzn może spowodować nawet łysienie. Próby radzenia sobie z uporczywym świerzbieniem skóry głowy mogą tylko nasilić łuszczenie, a tym samym zwiększyć stan zapalny.

       Ilość towarzyszącemu łupieżowi sebum jest podstawą diagnostyki. Jeżeli produkcja łoju jest nieznaczna i praktycznie niewidoczna, mamy do czynienia z postacią suchą. Taka forma to zazwyczaj preludium dla łojotokowego zapalenia skóry. W przypadku postaci tłustej, wyróżnia się zwiększenie produkcji sebum, w sferach, gdzie znajduje się duże skupisko gruczołów łojowych: w okolicach twarzy, skóry głowy, klatki piersiowej. Łupież przybiera wtedy postać dużych, lepkich płatów o żółtym zabarwieniu.

       Wielopłaszczyznowa profilaktyka

       W celach zapobiegawczych postaw na leczniczą pielęgnacje. Wybieraj szampony przeciwłupieżowe, których składniki są skomponowane w taki sposób, aby zahamować powstawanie drożdżaków. Stosuj łagodne, wolne od sztucznych substancji preparaty, które pomogą w walce z łupieżem. Wysoko pozycjonowane są preparaty przeznaczone do intensywnej kuracji przeciwłupieżowej - La Roche-Posay. Technologia szamponu mikro-złuszczającego, została opracowana w taki sposób, by umieszczać oczyszczający kompleks przy samej skórze głowy. To pozwala na dogłębne dostanie się preparatu w zaatakowane miejsca i trwałe zapobieganie rozwojowi dolegliwości. Włosy szybko wracają do zdrowia, są pełne blasku i wolne od białego nalotu.

       Dermatolodzy potwierdzają, że leczenie musi być ukierunkowane na konkretną odmianę łupieżu. W szczególnie ciężkich przypadkach poleca się środki keratolityczne i przeciwgrzybiczne. Z czasem poprawy przechodzi się do preparatów stosowanych miejscowo, o lżejszej sile działania.

       Zrezygnuj ze stylizacji - wysoka częstotliwość zabiegów fryzjerskich może przyczynić się do osłabienia kondycji włosów. Pamiętaj także o suplementacji witaminowej. Zbilansowana dieta, bogata w cynk oraz witaminy z grupy B, poprawi kondycje skóry głowy. Zwróć uwagę na podłoże alergiczne - łupież lubi pojawiać się jako jeden z symptomów uczuleniowych.

       Więcej informacji na temat preparatów, które pomogą w walce z łupieżem, znajdziesz na stronie:

       http://www.laroche-posay.pl/Mi%C4%99dzynarodowa/uroda/strona-g%C5%82%C3%B3wna-h.aspx



Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu