Ćwiczenia ogólnorozwojowe

 

       Wiele osób zauważa, że wraz z wiekiem pogarsza się ich kondycja fizyczna. Co należy zrobić by mimo upływających lat być sprawnym i zdrowym? Okazuje się, że wystarczy systematycznie wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. Nawet nieskomplikowany trening wykonywany regularnie skutecznie wzmacnia mięśnie.       Dlaczego warto urozmaicić trening?

       Dość często popełnianym błędem jest skupianie się tylko na jednej dziedzinie, na przykład jeździe na rowerze, bieganiu lub ćwiczeniach siłowych. Niestety ćwicząc w ten sposób zmuszamy do pracy tylko niektóre mięśnie. Dlatego trening powinien być jak najbardziej urozmaicony. Warto spróbować różnych dyscyplin. Możliwości jest bardzo wiele, można na przykład: pływać, jeździć na rolkach lub tańczyć. Warto wybierać takie formy aktywności fizycznej, które sprawiają nam jak najwięcej przyjemności. Im więcej radości czerpiemy z treningu tym chętniej do niego powracamy, dlatego za wszelką cenę należy unikać monotonni.

       O czym należy pamiętać przygotowując się do ćwiczeń?

       Przygotowując się do ćwiczeń należy zaopatrzyć się w wygodną odzież i dobre obuwie sportowe. Buty treningowe przede wszystkim powinny być lekkie i wygodne. W sklepie sportowym warto zwrócić uwagę czy mają one wystarczająco miękką i elastyczną podeszwę oraz czy są przewiewne. Jeśli chodzi o strój to nie obowiązują tu jakieś ścisłe zasady. Należy wybrać ubranie, w którym czujemy się swobodnie. Ważne by rzeczy były wykonane z materiału, który ,,oddycha". W czasie ćwiczeń przydatną rzeczą jest również zegarek sportowy.

       Jak w prosty sposób urozmaicić ćwiczenia?

       Wiele osób wybiera jazdę na rowerze, to nie tylko doskonałe ćwiczenie, ale również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Na rowerze można jeździć po parku lub po lesie. Aby trening był bardziej urozmaicony należy, co jakiś czas zejść z roweru i wykonać kilka innych ćwiczeń na przykład: wymachy rękoma, podskoki, pompki, przysiady oraz brzuszki. W przerwach między ćwiczeniami należy odpoczywać.

       Mogłoby się wydawać, że jeździć na rowerze można jedynie wiosną i latem nic bardziej mylnego. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry rower magnetyczny by móc trenować również wtedy gdy za oknem panuje kiepska pogoda. Tego typu urządzenia treningowe zapewniają nie tylko odpowiedni komfort w czasie ćwiczeń, ale również są bardzo efektywne.

       Świetnym sposobem na urozmaicenie ćwiczeń są także gry zespołowe. Jeśli tylko jest to możliwe umówmy się ze znajomymi by zagrać w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. Przed rozpoczęciem gry zawsze należy pamiętać o rozgrzewce. Rozgrzane mięśnie i stawy są bardziej elastyczne a przez to mniej podatne na różnego rodzaju kontuzje.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu