Refleksologia . jak dzięki stopom poczuć się lepiej?

 

       Wielu z nas prowadzi .zabiegany tryb życia.. Pracujemy długo, często w niewygodnej pozycji. Zdarza się też tak, że nawet nie mamy czasu zjeść wartościowego posiłku.       Jeśli chodzi o smaczne i dobrze zbilansowane jedzenie, jedzenie, które nie będzie od nas wymagać pracy przy jego przygotowaniu, to możemy skorzystać z bogatej oferty firm specjalizujących się w dostarczaniu smacznych i zdrowych posiłków pod drzwi naszego domu. Jeśli jesteśmy mieszkańcami Warszawy, to wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać dieta do domu warszawa. Jeżeli natomiast szukamy sposobu, aby poprawić swoje samopoczucie, to idealna może okazać się refleksologia. Adresy profesjonalnych gabinetów wykonujących tego typu zabiegi bez trudu można znaleźć w wyszukiwarce internetowej wpisując refleksologia warszawa.

       Kraje wschodniej części świata od czasów starożytnych do teraz przywiązują dużą wagę do higieny stóp. Stopy traktują z należytą uwagą i szacunkiem . w końcu są podstawą konstrukcji naszego ciała. Codzienna ich pielęgnacja znana już była w starożytnym Egipcie, a dowiadujemy się o tym z hieroglifów i rysunków ściennych znalezionych w grobowcu Ankhmabora (grobowiec znany jako lekarski) sprzed 2300 lat przed naszą erą. Z zapisów biblijnych dowiadujemy się o higienie stóp połączonej z odpowiednim rytuałem, które to prawdopodobnie miały na celu właściwości uzdrawiające.

       Refleksologia nie jest ani akupresurą, ani refleksoterapią, ani masażem . jest nauką o refleksach znajdujących się w stopach i dłoniach mających bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Ta metoda polega na .chodzeniu. kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku i zmiennym kątem działania po tych refleksach. Kolejno przechodzi się miejsca zdrowe, chore i powraca do zdrowych. W ten sposób przechodzi się całą stopę i jeżeli organizm jest zdrowy, nie odczujemy żadnych sensacji bólowych. Zmieni się to w przypadku natrafienia na widoczne zmiany (zmieniony kolor naskórka) czy problem w innej części ciała.

       Zabieg refleksologii jest metodą bezinwazyjną i nie może zaszkodzić. Pozwala na długo przed wystąpieniem rzeczywistego problemu zauważyć anomalie. Osoba zajmująca się refleksologią nie jest lekarzem, więc nie wypisuje leków, ale wyłapując sygnały ostrzegawcze może zasugerować wizytę u właściwego lekarza. Poddawanie się zabiegom refleksologii co pewien czas ma na celu doprowadzić nasz organizm do stanu równowagi biologicznej, poprawić krążenie krwi, wyciszyć układ nerwowy, zlikwidować bóle i pobudzić nasz system obronny.

       Refleksologia znalazła swoje zastosowanie w wielu krajach na całym świecie. Stosuje się ją w szpitalach, domach opieki społecznej i domach spokojnej starości i stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Dostosowuje się ją do indywidualnych potrzeb człowieka.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu