Pomysł na prezent - Świecznik brzozowy

 

       Świecznik brzozowy to idealny pomysł na prezent dla każdego. Jego uniwersalny, klasyczny wygląd sprawia, że będzie pasował zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju wnętrz. Wykonany jest z kawałka pnia brzozy, otoczonego białą korą, w którym znajduje się miejsce na pojedynczą świeczkę, dodatkową ozdobę stanowi sznurek zawiązany w kokardkę, co nadaje mu oryginalnego wyglądu. Świecznik brzozowy to idealny pomysł na prezent dla każdego. Jego uniwersalny, klasyczny wygląd sprawia, że będzie pasował zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju wnętrz. Wykonany jest z kawałka pnia brzozy, otoczonego białą korą, w którym znajduje się miejsce na pojedynczą świeczkę, dodatkową ozdobę stanowi sznurek zawiązany w kokardkę, co nadaje mu oryginalnego wyglądu.
       Co jeszcze możemy uczynić, aby upiększyć ten moment najbardziej, jak się da? Możemy wcześniej upiec ciasteczka, które zjemy przy szklance czarnego napoju, ewentualnie możemy również sięgnąć po książkę ulubionego autora i zanurzyć się w powieści - lub tomiku wierszy, o ile preferujemy poezję właśnie. Jeżeli pogoda jest do tego odpowiednia, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zasiąść na balkonie i po prostu poobserwować ludzi, spiesząc się w różne miejsca, na przykład do pracy.

       Świecznik brzozowy jest rozwiązaniem prostym i nadającym niezwykłego klimatu, zazwyczaj rzeczy wykonane z drewna wprowadzają w nasz dom wiele ciepła i przyjemnego nastroju. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie go niemal w każdym miejscu - zarówno na komodzie, jak i w łazience, czy kuchni. Świetnie sprawdzi się jako dekoracja stołu podczas wyjątkowych spotkań, takich jak Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, czy urodziny.

       W świeczniku znajduje się klasyczny tealight, choć możemy wymienić go na naszą świeczkę w ulubionym kolorze lub zapachu, dzięki czemu w nasze pomieszczenie nie tylko zyska na wyglądzie. Tego rodzaju gadżet idealnie nadaje się na prezent - możemy podarować go młodej parze, mamie z okazji urodzin, dziadkom z okazji ich święta, czy rodzeństwu na imieniny. Sprawdzi się także jako element dekoracyjny na romantyczny wieczór we dwoje. Jedno jest pewne - zawsze będzie stanowił praktyczny element każdego wnętrza i cieszył oko nie tylko domowników, ale również gości.

       Poza walorem dekoracyjnym, palenie świeczek ma swoje pozytywne cechy, przypisuje się tu znaczenie ochronne i oczyszczanie pomieszczeń, głównie ze względu na moc ognia - kojarzy się z ciepłym ogniskiem domowym, przyrządzaniem jedzenia, czyli rzeczami dobrymi i przyjemnymi dla człowieka. Zaleca się nawet palenie świeczek choć przez krótki czas przed czyjąś wizytą, aby oczyścić wnętrze i wprowadzić przyjazną atmosferę.

       Najlepszy efekt możemy uzyskać poprzez umieszczenie kilku świeczników brzozowych przy sobie lub w różnych miejscach pomieszczenia - przy zgaszonym świetle blask świec da niezwykły, przytulny nastrój, a wieczór spędzimy w magicznej atmosferze. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie w pobliżu zwykłych, równie naturalnych plastrów drzewa. Możemy również zorganizować sobie prawdziwą aromaterapię - umieszczając w nich świeczki o konkretnym zapachu, możemy zrelaksować się, odprężyć, a nawet poprawić kondycję naszego zdrowia.

       Świeczniki brzozowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko w domach, ale również w biurach, restauracjach, czy sklepach, tworząc wyjątkową atmosferę pomieszczeń. Ostatnio ten rodzaj świeczników często wykorzystywany jest jako element dekoracyjny na przyjęciach weselnych, zwłaszcza tych urządzanych w plenerze, służąc po zmroku także jako oświetlenie. Nie ma co się dziwić - czy nie czulibyśmy się komfortowo w otoczeniu natury w połączeniu z blaskiem świec?

       Tego rodzaju świecznik możemy umieścić na specjalnej drewnianej desce lub podkładce, co stworzy oryginalną i przyjemną dla oka kompozycję. Ich naturalny i surowy wygląd na jednych będzie wystarczający, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie lub wspólnie z dziećmi udekorować go rozmaitymi ozdobami, czy przemalować na określony kolor.

       Świecznik brzozowy wykonany jest z kawałka pnia drzewa, co sprawia, że jest on w stu procentach produktem ekologicznym - w dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważne, aby otaczać się naturą i tym, co działa na nas korzystnie. Oprócz licznych kwiatów i roślin warto mieć w domu naturalne, drewniane przedmioty, które spajają nas z naszym środowiskiem naturalnym.

       Fabryka Gadgetów

       Kolejna część artykułu dostępna na stronie www.fabrykagadzetow.comPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu