Korony protetyczne

 

       Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem warunków zgryzowych, które zmieniły się na skutek różnego rodzaju urazów, a także wskutek występowania rozległej próchnicy.

          Dlaczego warto korzystać z rozwiązań protetycznych?

Wśród wielu osób nadal pokutuje przekonanie, że wyrwanie zęba nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Choć dentyści przekonują do zasadności leczenia zębów, wielu pacjentów decyduje się na ekstrakcję, ponieważ jest rozwiązaniem tańszym niż leczenie kanałowe. Niestety jednak nawet utrata pojedynczego zęba pociąga za sobą konsekwencję w postaci przesunięcia pozostałych zębów czy też ich rozchwiania. Dzisiejsze możliwości protetyczne dają wiele rozwiązań, które pozwalają na utrzymanie prawidłowych warunków zgryzowych.

Korony protetyczne na uszkodzone zęby

W niektórych wypadkach mamy do czynienia z sytuacją, że nasze naturalne zęby są mocno uszkodzone, na przykład wyszczerbione czy z wieloma wypełnieniami. W takich wypadkach możliwe jest założenie korony protetycznej, która nie tylko spełni efekt estetyczny, lecz także pozwoli na zachowanie naturalnej funkcji zęba. W przypadku braków zębowych możliwe jest założenie korony protetycznej na wstawiony wcześniej implant, który zastępuje naturalny korzeń zęba.

Czy są przeciwwskazania do założenia koron protetycznych?

Korony porcelanowe, podobnie jak mosty, są chętnie wybieranym przez pacjentów rozwiązaniem. W większości przypadków założenie koron protetycznych jest możliwe po wcześniejszym leczeniu endodontycznym zęba w Savoydent. Przeciwwskazaniem do założenia koron protetycznych jest między innymi mocne zniszczenie zębów przez próchnicę, a także ułamanie zęba na równi z linią dziąsła. Korony protetyczne mogą służyć nawet przez 10 do 15 lat, jednak warto zauważyć, iż nie ulegają one przebarwieniom tak jak naturalne zęby, a więc po pewnym czasie mogą się odróżniać od pozostałych zębów.

Korony protetyczne są rozwiązaniem, które pozwala na cieszenie się pełnią możliwości swoich zębów, przy jednoczesnym zachowaniu ładnego ich wyglądu. Z tego powodu pacjenci często decydują się na skorzystanie z tej możliwości.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właśiciel serwisu