Nordic walking.

 

       Nordic walking to ostatnio bardzo modna i popularna forma zarówno wypoczynku jak i aktywnego ćwiczenia. Wystarczą kijki, dres, buty i można ten sport uprawiać wszędzie - w lesie, na ulicy, w górach i dolinach.

       Pozornie zwykły marsz z kijkami wcale nie jest taki zwykły. Podczas chodzenia ćwiczeniom ulegają nie tylko mięśnie nóg i posladków ale pracują również mięśnie barków, rąk, klatki piersiowej i brzucha.

Czytaj dalej -> ...       Podczas poruszania się, kijki i technika kroku wymusza pozycję wyprostowaną. Ma to bardzo dobry wpływ na kręgosłup oraz pogłębia podczas marszu oddychanie. Zwiększa się ruchliwość stawów i wzmacnia serce.
Do uprawiania nordic walking nie ma żadnych przeciwskazań. Każdy w każdym wieku może uprawiać ten zdrowy dla ciała sport.

       Aby marsz przyniósł spodziewane efekty bardzo ważny jest właściwy sposób poruszania się.

  • Na kijkach nie opieramy się. Kijki służą do odpychania się.
  • Idąc ciągnij kijki za sobą. Dłonie włóż w specjalne rękawiczki. Rozluźnij mięśnie barków a plecy wyprostuj
  • Zaciśnij palce na kijkach. Ciągnąc kijki za sobą staraj się prostować łokcie w rękach
  • Na wysokości pięty wbij prawy kijek w ziemię. Jednocześnie wykonaj lewą nogą krok do przodu.
  • Kiedy ręka z kijkiem pozostanie z tyłu przenieś na niego ciężar ciała odciążając stawy i mocno się odepchnij. W momencie odepchnięcia rozluźnij dłoń.
Technika na początku wydaje się dosyć trudna ale wystarczy chwila treningu aby szybko ją opanować i cieszyć się spacerem.

zdjęcie ze strony sxc.hu


Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Redakcja