Menopauza

 

       Ostatnio jesteś w kiepskiej formie. Rozpoczął się okres przekwitania, masz huśtawkę nastrojów, jesteś nerwowa, nie możesz znaleźć dla siebie miejsca. Kłopoty ze spaniem, brak energii doprowadza, że w ciągu dnia nie masz na nic siły. Skuteczną terapią są leki hormonalne ale co zrobić, kiedy nie można ich brać?

Czytaj dalej -> ...       Jeśli z jakiś przyczyn nie można stosować środków hormonalnych aby przeciwdziałać objawom klimakteryjnym można sięgnąć po środki ziołowe i roślinne. Na ukojenie nerwów można pić herbaty z melisy albo waleriany. Ułatwią też zasypianie. Napar z waleriany dodatkowo łagodzi uczucie kołatania serca a co za tym idzie udzerzeniom gorąca. Jeśli występują wzmozone pocenia można pić napar z szałwi.

       Należy również sięgnąć po suplement diety dla kobiet w okresie menopauzy. Preparaty takie zawierają głównie składniki roślinne których działanie zbliżone jest do naturalnie występujących estrogenów. Suplementy diety dla kobiet w okresie menopauzy pomagają zarówno w stanach nerwowych jak i wpływają korzystnie na zasypianie. Ponadto zapobiegaja osteoporozie.

       Spadek poziomu estrogenów wpływa na zmniejszenie aktywności ruchowej, zwiększenie apetytu a to może prowadzic do zwiększenia wagi. Należy więc w tym okresie zmienić gospodarkę żywieniową. Należy zmniejszyć kaloryczność spożywanych posiłków, zwiększyć ilość spożywanych warzyw i rozpocząć ćwiczenia. A chociażby zwiększyć ilość spacerów. A nastrój najlepiej poprawić może wizyta u fryzjera czy zakupy z przyjaciółką.

zdjęcie ze strony sxc.huPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Redakcja