Joga a życie intymne

 

       Joga od dawna stosowana była w ćwiczeniach do uzyskania harmonii ciała i ducha. Jej wpływ widoczny jest w sferach zarówno fizycznych jak i psychicznych. Te dwa obszary są również powiązane z intymnościa każdego człowieka. Czynnik fizyczny zwiększa sprawność ciała natomiast czynnik psychiczny kumuluje energię i wpływa znacząco na polepszenie pewności seksualnej.

Czytaj dalej -> ...       Właściwy trening wpływa na rozciągnięcie, rozluźnienie oraz uelastycznienie mięśni. Jednocześnie stosowanie właściwego oddechu podczas ćwiczeń relaksuje, wycisza i uspokaja całe ciało a to pozwala na odpowiedni kontakt z własnym organizmem i psychiką.

       Ćwiczenia jogi pozwalają między innymi ćwiczyć mięśnie dna macicy. Te mięśnie odpowiedzialne są za osiąganie orgazmu oraz za jego jakość. Dobrze wyćwiczone mięśnie dna macicy, ich elastyczność mogą zapewnić bogatsze doznania erotyczne. Ponadto dobrze wyćwiczone ciało zachęca do eksperymentowania z nowymi pozycjami seksualnymi. Elastyczne mięśnie dają uczucie świadomości własnego ciała. Wiemy na co możemy się zdobyć i jak daleko posunąć z partnerem w nowych doznaniach erotycznych.

       Podczas ćwiczeń bardzo ważne jest również ćwiczenie oddechu. Odpowiednie wyciszenie organizmu powoduje, że nawiązuje się połaczenie i harmonia pomiędzy ciałem a umysłem. Wpływa to korzystnie na podniesienie ogólnej samooceny i równowagi psychicznej. Jednocześnie właściwa gospodarka oddechowa natlenia mocniej krew przez co organizm staje się rześki i bardziej ożywiony. To wpływa na zwiększenie popędu seksualnego i zwiększa ochotę na zbliżenia z partnerem.

zdjęcie ze strony sxc.huPrześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Redakcja